Pôžičky na každý účel

Peniazomat poskytuje príležitosť k online pôžičkámPôžičky sú produkty bankových a nebankových sprostredkovateľov, ktoré poskytujú finančnú pomoc tým, ktorí o ňu požiadajú a ktorí spĺňajú jednotlivé podmienky na ich získanie. Výhodou nebankových sprostredkovateľov je, že u nich môžete požiadať napríklad o pôžičky bez dokladovania príjmu, pôžičky bez registra či pôžičky pre nezamestnaných, čo bankové spoločnosti neponúkajú. Aby ste nemuseli hľadať jednotlivých poskytovateľov po jednom, využite pôžičky, ktoré spolupracujú s oboma typmi spoločností, a teda poskytujú bankové aj nebankové pôžičky. Samozrejme všetky spoločnosti, s ktorými pracuje, majú licenciu od Národnej banky Slovenska. Čo to znamená? Že tieto spoločnosti splnili všetky podmienky, ktoré vyžaduje NBS na to, aby sa zaradili medzi dôveryhodné pôžičkové inštitúcie. Celý zoznam licencovaných spoločností môžete nájsť aj na internetovej stránke NBS. Ak na ňom spoločnosť, ktorú preverujete, nenájdete, radšej sa obráťte s finančnou pomocou na inú inštitúciu.

V rámci pôžičky sa môžete stretnúť s pojmami, ktoré sú s ňou veľmi úzko spojené. Ide napríklad o pojmy veriteľ, dlžník, úroková sadzba, RPMN, doba splatnosti. Veriteľ je osoba alebo spoločnosť, ktorá poskytne pôžičku jednotlivcovi alebo spoločnosti. Čerpateľ pôžičky sa stáva dlžníkom veriteľa, a teda požičanú sumu musí vrátiť do vopred stanovenej lehoty.

Úroková sadzba, RPMN

Úroková sadzba alebo skrátene úrok je veľmi často skloňovaným pojmom v súvislosti s pôžičkami. Prečo? Pretože práve tieto údaje sú jedny z tých, ktoré určujú výhodnosť danej pôžičky. Úroková sadzba určuje, koľko presne zaplatíte navyše k sume, ktorú ste si požičali. Toto číslo je uvedené v percentách, tak ako RPMN (teda ročná percentuálna miera nákladov), ktoré býva o niečo vyššie než úrok, pretože zahŕňa okrem úroku aj iné poplatky s pôžičkou spojené (napríklad poplatok za sprostredkovanie pôžičky…). Výška úrokovej sadzby sa pohybuje podľa toho, o akú pôžičku hľadáte a o akú sumu a od akej spoločnosti. Viac k tomu si povieme nižšie, no dávame do pozornosti, že k dispozícii je vám aj pôžička bez úroku!

Doba splatnosti priamo vplýva na výšku úrokovDoba splatnosti

Doba splatnosti / termín splatnosti / lehota splatnosti je doba alebo konkrétny dátum, dokedy najneskôr je potrebné pôžičku splatiť. Nižšie sumy sa väčšinou splácajú jednorazovo a na zaplatenie vám dávajú niekoľko dní (od 5 do 31). Vyššie sumy sa väčšinou splácajú v splátkach a na zaplatenie máte niekoľko mesiacov, ak ide o vysokú pôžičku, máte k dispozícii aj niekoľko desiatok rokov. Podľa doby splatnosti rozlišujeme krátkodobé pôžičky a dlhodobé pôžičky.

Krátkodobé pôžičky

Ako už zo samotného pojmu vyplýva, krátkodobé pôžičky budú mať kratšiu dobu splatnosti. Lehota splatnosti týchto pôžičiek sa pohybuje od niekoľkých dní, až po niekoľko mesiacov. V rámci týchto pôžičiek sú vám k dispozícii pôžičky ihneď a rýchle pôžičky.

Pôžičky ihneď

Pôžičky ihneď ako najrýchlejšie pôžičky vôbec vám sú schopné zabezpečiť do 10 minút sumu do výšky 350 eur. V prípade iných okolností bude všetko vybavené do 24 hodín. V rámci pôžičky ihneď môžete požiadať o sumu až do 500 eur, a to s XS pôžičkou. Doba splatnosti, v prípade pôžičky ihneď do 350 eur s nebankovými spoločnosťami Ferratum a Pôžičkomat sa pohybuje od 5-7 do 15 – 31 dní. Tieto spoločnosti vám ponúkajú vašu prvú pôžičku ihneď u nich úplne bez úroku. Ináč sa úroková sadzba pôžičky ihneď pohybuje okolo 23-26%. 500 eur s XS pôžičkou splácate 3 mesiace. Ak hľadáte pôžičky ihneď bez registra, pôžičky ihneď pre nezamestnaných, pôžičky ihneď bez dokladovania príjmu resp. každý iný špeciálny typ pôžičky ihneď, všeobecná pôžička ihneď spĺňa každé a jedno kritérium (okrem Ferratum, ktoré neposkytuje pôžičky pre nezamestnaných). Pôžičky ihneď sú nebankové pôžičky.

Rýchle pôžičky sú známe svojou rýchlosťou udeleniaRýchle pôžičky

Rýchle pôžičky sú na rozhraní krátkodobých a dlhodobých pôžičiek, pretože ich splatnosť sa pohybuje od niekoľkých týždňov až po 84 mesiacov (čiže niekoľko rokov). Poskytované sú aj bankovými aj nebankovými inštitúciami, pričom úroková sadzba má veľmi podobné hodnoty a pohybuje sa okolo 23%. Rýchle pôžičky, hlavne tie nebankové pôžičky, vám poskytnú do 7 dní až do 6 000 eur. Bankové rýchle pôžičky vám poskytnú v takejto lehote nižšie sumy. Rýchle pôžičky sú dostupné vo variácii bez registra, bez dokladovania príjmu, či bez dokladovania účelu, avšak nie sú až tak dostupné ako napríklad pôžičky ihneď.

Dlhodobé pôžičky

Dlhodobé pôžičky dostali svoj názov podľa toho, že doba ich splatnosti sa môže vyšplhať až na 30 rokov. Poskytujú ich bankové aj nebankové spoločnosti, pričom požičané sumy sa môžu dotýkať vysokých čísel. Nebankové pôžičky vám sprostredkujú až do 100 000 eur, bankové aj vyššie sumy, ale samozrejme za náročnejších podmienok. Úroková sadzba dlhodobých pôžičiek môže byť u nebankových spoločností vyššia, než u bankových, ktoré ponúkajú už aj 2%-né úroky, ale sú aj také nebankové pôžičky, ktorých úrok nepresahuje 10%, čo je výhodné hlavne pre tých žiadateľov, ktorí si chcú požičať vyššie sumy za zjednodušených podmienok. Za zjednodušených podmienok si môžete požiadať o americkú pôžičku. Špeciálnym typom dlhodobej pôžičky je refinancovanie úveru.

Americká pôžička

Americká pôžička je typ nebankovej pôžičky, ktorá ponúka vyššie sumy za zjednodušených podmienok, pretože ju je možné získať bez dokladovania príjmu a dokonca aj so zápisom v registri dlžníkov. Čomu sa však vyhnúť nedá, je založenie nehnuteľnosti, hoci aj nehnuteľnosti tretej osoby.

Refinancovanie úveru

Refinancovanie úveru je produktom bankových aj nebankových spoločností, ktorého cieľom je spojiť vaše súčasné úvery do jedného. Väčšinou ide o ponuky s lepším úrokom, lepšou dobou splatnosti a s lepšími splátkami.

Korektne vyplnená žiadosť Vám urýchli proces prijatia pôžičkyŽiadosť o pôžičku

O pôžičku môžete požiadať 4 spôsobmi. Cez internet, mobilným telefónom, telefónom alebo osobne.

Pôžičky online sú veľmi rýchle pôžičky, pretože vypísanie žiadosti cez internet trvá len minimum času. Maximálne 5 minút. Predstavte si, koľko by trvalo, keby ste išli na stretnutie osobne: doba kým sa vychystáte, doba kým sa dostavíte na miesto, doba kým sa porozprávate s pracovníkom a všetko spätne môže trvať aj niekoľko hodín. Stačí 5 minút, nemusíte nikam chodiť, nijako sa chystať, všetko vybavíte z miesta, kde máte prístup na internet a ešte k tomu aj o hociktorej hodine. Pôžičky online zachovajú vaše súkromie. Online sú dostupné bankové, aj nebankové pôžičky.

Sms pôžičky sú čisto nebankové pôžičky. K žiadosti vám stačí vedieť obsluhovať mobilný telefón a samozrejme jeden vlastniť. Číslo, z ktorého o pôžičku požiadate, by malo byť vaše, pretože vám sprostredkovatelia budú volať, či ste žiadosť podávali vy a či je stále aktuálna a nechcete ju odvolať. Odosielanie sms pôžičky je pomalšie, pretože vám sumu neodošlú do 10 min, ani do 24 hodín, ale mali by ste počítať minimálne so 4 dňami. Sms pôžičky môžu mať ďalšiu nevýhodu a tou je, že niektoré spoločnosti si účtujú vysoké poplatky za sprostredkovanie sms pôžičky, ktoré môžu byť aj 100 eurové.

Telefonická žiadosť patrí medzi staršie spôsoby požiadania, kde kontaktujete priamo pracovníka danej spoločnosti, ktorého požiadate o pôžičku a s ktorým sa dohodnete na jednotlivých podmienkach. Ak podmienky spĺňate, prípadne nespĺňate, pracovník vám môže hneď povedať, aké šance máte na schválenie vami žiadanej pôžičky.

Osobná žiadosť je najstarší a najklasickejší spôsob požiadania o finančnú pomoc. Osobne môžete o pôžičky požiadať v bankových spoločnostiach, pretože nebankové majú pobočky len veľmi zriedkavo. Všetko prebehne zoči-voči pracovníkovi spoločnosti. V prípade osobnej žiadosti musíte dokladovať minimálne občiansky preukaz, ostatné záleží od toho, o akú pôžičku žiadate.

Pôžičky sú viac spracované aj v tomto článku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *