Životná poistka zabezpečí vás aj vašich blízkych

Zabezpečte poistenie pre celú rodinuAsi každý si uvedomuje, že storočie, v ktorom žijeme nám prináša mnoho situácií, ktoré by sa mohli skončiť tragicky, a to všetko práve kvôli ustavičnému progresu a ľuďom, ktorí ho tlačia do extrémov (či už ide o rýchle jazdy na super výkonnom aute alebo o potápanie sa so žralokmi atď.). Ak by ste chceli svoj život prípade vašu rodinu v prípade vašej smrti zabezpečiť, je tu pre vás špeciálny produkt, akým je životná poistka, ku ktorej sa dostanete aj po kliknutí na web. Tento produkt prináša mnoho výhod a môžete si zvoliť z jeho viacerých variantov a jednotlivých pripoistení. O všetkom si povieme v tomto článku.

Ako to funguje?

Životná poistka je produkt, ktorý vám v prípade realizácie vami zvolenej udalosti vyplatí určitú zmluvne určenú čiastku vám alebo vašim blízkym. Väčšinou si ľudia volia základný druh, ktorý poisťuje smrť. Ak teda nastane k tejto udalosti, peniaze zo životnej poistky budú vyplatené najbližším, konkrétne tým, ktorých ste uviedli v zmluve. To, aká čiastka im bude vyplatená, závisí od toho, koľko mesačne na tento produkt prispievate. Samozrejme, čím širšie pokrytie udalostí si dáte, tým bude mesačná splátka finančne náročnejšia a naopak.  Poďme si teraz predstaviť jednotlivé druhy tohto produktu, aby ste vedeli, ako sa môžete zabezpečiť ešte počas života.

Druhy tohto produktu

Životná poistka (ŽP) je možná v troch variantoch. Môžete si ju zaobstarať v rámci samostatnej rizikovej ŽP alebo v jej variácií so sporením ako kapitálová alebo investičná ŽP. K nim si môžete privoliť aj rôzne pripoistenia, ktoré sa vzťahujú skôr na udalosti uskutočnené počas života, nie na smrť. Poďme si ich veľmi stručne charakterizovať.

  1. Riziková ŽP zahŕňa „len“ riziko smrti, po ktorej realizácii je čiastka odoslaná na konto blízkych. Užitočnosť tohto produkt netreba podceňovať, pretože výdavky na poslednú rozlúčku môžu byť skutočne vysoké a v niektorých prípadoch reprezentujú až tisíce eur. Odkiaľ by vaši blízki mali nabrať toľko peňazí, ak nie sú milionári, poprípade ak ste si peniaze na tento účel neuložili niekde bokom? Je to skutočne náročné a zodpovednosť by mala byť v tomto prípade na vašej strane. Nenechajte svojich blízkych a ani seba v štichu.

Pripoistenia

Sú voliteľné produkty resp. poistné udalosti, ktoré si môžete do svojej poistnej zmluvy zakomponovať. Nemusíte teda platiť a čakať, kým príde váš posledný deň. Veď život iných sa môže skomplikovať nielen po vašej smrti, ale aj vtedy, ak sa vám niečo stane. Najhoršie by to bolo, ak ste živiteľ rodiny a nejaká udalosť vás dlhodobo pracovne odstaví, čím stopnete pravidelný príjem. Preto je možné si k životnej poistke „pribrať“ napr. aj úraz, stratu zamestnania, chorobu, invaliditu, no veľmi výhodnou možnosťou je do vašej zmluvy zakomponovať vaše vlastné deti, namiesto toho, aby ste im vytvárali vlastnú zmluvu.

  1. Kapitálová ŽP
  2. Investičná ŽP

Okrem základnej rizikovej ŽP sme sa vyššie zmienili aj o kapitálovej a investičnej ŽP, ktoré vo svojej základnej charakteristike predstavujú životnú poistku so sporením. Znamená to, že vaše mesačné vklady budú rozdelené na dve zložky: poistnú a sporiacu. Logicky, sporiaca bude odosielaná na váš sporiaci účet a poistná na všeobecný produkt, v rámci ktorého si môžete zvoliť aj iné, vyššie zmienené poistné udalosti.

Pripoistenie je výhodnejšie a jednoduchšieRozdiel v týchto dvoch typoch sporenia je v tom, že pri kapitálovom vyberá to, kde sa vaše investície uložia, samotná spoločnosť. Pri investičnom si môžete zvoliť sami, či chcete vaše peniaze umiestniť do akcií alebo do bezpečných dlhopisov. Proces zhodnocovania je však veľmi pomalý a celkovo nie je tajomstvom, že jednotlivé spoločnosti si účtujú mnohé poplatky, ktoré spôsobia to, že prvé mesiace investovania nie ste vôbec v zisku, ba práve naopak, môžete byť na nule aj napriek tomu, že ste ani jednu splátku nevynechali a v prípade kapitálovej ŽP aj napriek technickej úrokovej miere, ktorá by vám mala zisk garantovať.

Ak si tieto fakty uvedomíte neskoro a chceli by ste tento sporiaci produkt zrušiť, opýtajte sa najskôr na jeho odkupnú hodnotu, ktorá vám povie, na čom ste. Ináč môžete byť veľmi nemilo prekvapený.

Najlepšiu získate online

Životná poistka vás oslovila, ale neviete, na koho sa obrátiť? Už nemusíte chodiť po meste a sledovať jednotlivé pobočky, či tam náhodou neobjavíte nejakú spoločnosť tohto druhu. Najlepšia životná poistka je získateľná online aj na hore uvedenej stránke. Len si na ňu kliknite a okrem toho, že sa dozviete zaujímavé informácie, môžete o nejakú hneď aj požiadať. Nebojte sa, ponuka nebude len jedna, ale môžete si vybrať podľa toho, čo vám najviac vyhovuje a čo hľadáte. Vďaka tomuto ušetríte hodiny vášho času a možno aj mnoho eur, ktoré by ste ináč minuli na platení nevýhodnej ponuky.

Kalkulačka pre porovnanie a výpočet

To, že najlepšia životná poistka je vám dostupná už aj online, sme povedali, no nezmienili sme sa o tom, že dostupná je práve vďaka kalkulačke, ktorá vám urobí podrobné porovnanie a výpočet jednotlivých ponúk od rôznych poskytovateľov. Bude stačiť vypísať jeden formulár a na základe neho vám prídu mailom jednotlivé ponuky aj s cenovým ohodnotením. Ak sa vám nejaká zapáči, môžete o ňu hneď požiadať, prípadne ju konzultovať s poradcom na rovnakej stránke.

Bezplatná odborná pomoc

Ako sme sa zmienili, na hore uvedenej stránke môžete využiť bezplatnú pomoc nezávislého odborníka, ktorý vám objektívne povie, ktorá ponuka by bola pre vás najlepšia. Má mnohoročné skúsenosti, takže jeho zámer vám pomôcť, je o tento fakt umocnený. Samozrejme, nemusíte s ním konzultovať len ponuky, ktoré vám prišli na mail, ale aj iné veci ohľadom tohto produktu.

Životná poistka už zachránila mnoho ľudí pred prípadnými finančnými ťažkosťami, o čom  sa môžete dočítať aj v tomto článku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *