PZP online je najlacnejší spôsob zabezpečenia vozidla

Máte radi rýchlu jazdu? Zabezpečte si PZP onlinePZP online, teda povinné zmluvné poistenie, je niečo, čo sa snaží rešpektovať každý z nás. Teda každý by to aspoň mal rešpektovať. Dôvodov je hneď viacero. Prvý je ten, že chceme rešpektovať zákon (keďže je povinné) a druhý dôvodom je, že chceme ušetriť peniaze. Je jasné, že samotný produkt niečo stojí, ale ušetriť môžete tým, že nebudete platiť pokutu za nerešpektovanie tejto povinnosti v prípade kontroly vozidla policajnou hliadkou. Táto môže bez problémov presiahnuť aj niekoľko stoviek eur. Aby ste zbytočne neplatili za niečo, čo nemusíte, snažte sa rešpektovať všetky zákonné nariadenia. My sa vám v tomto článku pokúsime poradiť, kde nájdete tie najlepšie ponuky na trhu, aby ste na túto povinnosť nemuseli šetriť aj niekoľko mesiacov vopred.

Najlacnejšie je PZP online

Ak je pre vás cena rozhodujúcim faktorom pri výbere akéhokoľvek produktu, tak máme pre vás výbornú správu. To najlacnejšie PZP online môžete nájsť do niekoľkých sekúnd, a to prostredníctvom webstránky. Môžete na nej poistiť skoro všetko:

Porovnanie PZP

Veľké rozdiely v cenách nútia porovnávať

Najefektívnejšou cestou na to, ako zistiť rýchlo a s čo najmenšími finančnými stratami jednotlivé ponuky?  Spravte si online PZP porovnanie. Zobrazí vám široké možnosti a ponuky, v rámci ktorých bude jedna určite tá najlepšia a najlacnejšia. Ak nemáte radi moderné metódy, ktoré sú takými len pre staršie vekové kategórie (a tým nechceme nikoho uraziť, len zdôrazňujeme, že mladá generácia už internet berie ako samozrejmosť a bežnosť), tak môžete vyskúšať osobný prieskum. Od toho vás hneď odhovoríme, lebo máme v pláne vám predstaviť výhody všetkého, čo je online, a teda v tomto konkrétnom prípade aj porovnanie PZP.

Časovo nenáročné!

Porovnanie PZP online spôsobom vám môže výrazne ušetriť váš čas. Ak by ste sa rozhodli si tento prieskum urobiť osobne, môžete počítať s tým, že vyčleniť si musíte niekoľkonásobne viac času, než by to bolo v prípade druhého navrhovaného spôsobu. Pokiaľ plánujete prejsť všetky pobočky poisťovacích spoločností, tak by ste mali počítať aj s 8 až 9 hodinami. Plánujete nejakú vynechať? Tak vaše výsledky už nebudú objektívne. Čo ak práve tá jedna poskytuje tú najvýhodnejšiu ponuku? To vám povie jedine porovnanie PZP online, s minimálnymi časovými stratami. Trvá to maximálne 10 minút a aj to kvôli formuláru, ktorý je potrebné vyplniť. Samotné generovanie ponúk trvá niekoľko sekúnd! Následne si môžete spraviť overenie PZP na webe https://www.uzavripzp.sk/.

Vyplnenie formulára trvá skutočne tak, ako sme uviedli, niekedy aj rýchlejšie. Mali by ste sa pripraviť na otázky nielen o vozidle, ale aj o jeho majiteľovi. Pri vozidle stačí vypísať údaje z technického preukazu. Pri majiteľovi stačí vodičský preukaz a jednoduché vyjadrenia, ktoré sú väčšinou typu áno – nie. Napr.:

  • či niekedy spáchal dopravnú nehodu a ak áno, aká dlhá doba odvtedy uplynula,
  • či má deti,
  • účet v OTP banke

Finančne nenáročné!

Druhou neodmysliteľnou pozitívnou stránkou tohto spôsobu je, že vám ušetrí aj financie. Počiatočné štádium osobného prieskumu by predstavovalo financovanie dopravného prostriedku, ktorým by ste sa do pobočky dostali. Pri PZP online vám stačí presunúť sa z miestnosti do miestnosti. Pokiaľ máte prenosný počítač a v domácnosti dostupné wi-fi, nemusíte ani to. Ďalší škrt cez rozpočet by bol, ak by ste aj napriek vašej snahe, nenašli tú najlepšiu ponuku a v domnienke, že je najlepšia by ste za ňu zaplatili aj o niekoľko stoviek viac, než by bola skutočne tá najlacnejšia. Preto sa oplatí vyskúšať porovnanie PZP týmto spôsobom. Ukáže vám naraz všetky ponuky, s cenovými vyjadreniami, čiže nehrozí, aby ste nejakú poisťovaciu spoločnosť preskočili.

Pozrite sa na výsledky a rozhodnite saVýsledok s priamou žiadosťou

Po vyplnení formulára a odoslaní ho s riadne vyplnenými skutočnými údajmi vám bude vyobrazené porovnanie ponúk. Ak sa vám nejaká pozdáva, môžete o ňu ihneď požiadať a to jednoduchým kliknutím na ňu. Vzápätí môžete očakávať mail, v ktorom si nájdete dočasnú zelenú kartu, ktorú si musíte, pochopiteľne, vytlačiť a nosiť vo vozidle. Ďalej bude obsahovať aj údaje na zaplatenie poistného, návrh zmluvy a jej podmienky. Po zaplatení poistného, ktorého splatný limit je 30 dní a túto dobu platí aj dočasná zelená karta, môžete vo vašej poštovej schránke očakávať originál zelenú kartu. Táto karta patrí k povinnej výbave vodiča. V prípade, že sa ňou nepreukážete, môžete byť vysoko pokutovaný.

Na záver by sme vám chceli pripomenúť, že PZP online sa netýka len auta ako takého, ale aj motocyklov, prípojných vozidiel, veľkých či menších poľnohospodárskych strojov, vysokozdvižných vozíkov atď. Teda nejde len o vozidlá motorové, ako by si to mohla väčšina z nás myslieť, ale aj o nemotorové. Plus nejde len o vozidlá s evidenčným číslom, ale aj o niektoré špeciálne bez neho. Bližšie informácie o PZP online sa dozviete nielen v samotnej poisťovni tohto typu, ale aj na vyššie zmienenej stránke, v tomto článku (link) alebo možno aj na policajnej stanici. Napriek uzavretiu tohto typu zabezpečenia sa však snažte jazdiť bezpečne a ohľaduplne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *